Płytki rektyfikowane: czym się charakteryzują?

Płytki rektyfikowane: czym się charakteryzują?

Płytki ceramiczne to chętnie wybierany materiał wykończeniowy, który dzisiaj dostępnych jest w wielu rodzajach. Na uwagę zasługują bez wątpienia płytki rektyfikowane, które wybierane są coraz częściej. Okazuje się, że płytka rektyfikowana znacznie różni się od tych, które nie są poddawane procesowi rektyfikacji.

Każda płytka rektyfikowana ma rozmiar, który utrzymywane jest przez producenta z dokładnością do 0,2 mm. Wszystkie kąty między bokami płytki rektyfikowanej mają 90°. Płytka kalibrowana ma okrągłe krawędzie. W przypadku płytek rektyfikowanych są one ostre. To właśnie dlatego płytki rektyfikowane wyglądają zdecydowanie nowocześniej. Stawiając na płytki rektyfikowane, można uzyskać dużo bardziej jednolitą powierzchnię, a krawędzie będą mniej rzucały się w oczy.

Płytki rektyfikowane dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Wybierać można między tymi w delikatnych, jasnych, pastelowych barwach, jak również tymi, które w intensywnych kolorach. Dostępne są płytki rektyfikowane jednobarwne, jak i te wzorzyste.